Çocuğunuzun Gelişiminde Eğitici Oyuncaklar Tercih Etmeniz İçin 5 Sebep

Çocuk gelişiminde oyuncakların ne kadar önemli olduğunu her ebeveyn bilmektedir. Ayrıca çok sayıda bilimsel araştırma oyuncakların çocukları birçok yönden etkilediğini kanıtlamıştır. Bu noktada önemli olan çocuklar için eğitici oyuncakların çocuk gelişimine olan katkılarıdır. Bu konuda aşağıda eğitici oyuncakları tercih etmeniz için 5 sebep sıralayacağız…

Oyuncak, kumandalı araba, oyuncak ayı, peluş oyuncak, barbie oyna, uzaktan kumanda, kızoyunları, lego city, oyuncak bebek, barbie oyuncakları, alışveriş oyunları,barbie evi, fisher price, transformers oyuncakları, uzaktan kumandalı araba, barbie bebek,  oyuncak dünyası, eğitici oyuncaklar, oyuncak araba,

Şekil 1: Çocuk gelişimi, eğitici oyuncaklar, sağlıklı oyuncaklar

Sebep 1: Eğitici oyuncaklar çocuklarınızın dil becerilerini geliştirir.

Özellikle bebeklikten itibaren çocuklarınız dil becerilerini oyuncaklarla geliştirirler. Bebeklerin çıkardıkları sesler iletişim kurmak için çıkardıkları seslerdir. Müzikli, eğitici oyuncakların da dil becerilerine katkısı şüphesiz yüksektir. Dolayısıyla eğitici oyuncaklar çocuklarınızın bebeklikten itibaren dil becerilerinde gelişim gösterir.

Sebep 2: Eğitici oyuncaklar, çocuklarda motor beceri gelişimini destekler.

Bebeklerde ilk olarak kalın motor becerilerinin arttığı görülmektedir. 2 yaş ve sonrasında ise ince motor gelişimi hızlanır. Çocukların kasları ve kemikleri zamanla daha da güçlenir ve böylece daha çok aktiviteler yapabilirler. 2-3 yaş itibariyle de çocuğun dengesi ve koordinasyonu daha iyi olur ve motor gelişimi hızla ilerler. Birkaç yıl içinde de çocuklarınız tamamen bağımlı bir bebekten aktif ve girişimci bir çocuğa dönüşürler.

Bu gelişim evresinde çocuklarınıza hareket etmeye yönlendiren, motive eden eğitici oyuncakların rolü yüksektir. Çocuklarınızın ilgisini çeken ve onları hareket etmeye teşvik eden eğitici oyuncakları mutlaka tercih edin.

Sebep 3: Eğitici oyuncaklar çocuklarda bilişsel düşünme becerisi ortaya çıkarır.

Bir çocuk en basit haliyle sebep ve sonuç ilişkisini çıngıraklar gibi şeylerle öğrenmeye başlar (oyuncağımı sallarsam, bu şey gürültüye neden olur!) Ağlarsam annem gelir; gülersem annem güler gibi durumlar da bilişsel öğrenmeyi gösterir. Ancak, bilişsel düşünme sanatı olarak da bilinen nedensellik ve etkili öğrenme çok sayıda oyuncak ve oyunda vardır. Örneğin puzzlelar. Çocuklar için harika bir tercihtir. Bu nedenle çocuklarınız için eğitici oyuncaklar tercih etmeniz için belki de en önemli sebep; çocuklarınızın bu oyuncaklar sayesinde bilişsel düşünme becerilerinin desteklenecek olmasıdır.

 

Oyuncak, kumandalı araba, oyuncak ayı, peluş oyuncak, barbie oyna, uzaktan kumanda, kızoyunları, lego city, oyuncak bebek, barbie oyuncakları, alışveriş oyunları,barbie evi, fisher price, transformers oyuncakları, uzaktan kumandalı araba, barbie bebek,  oyuncak dünyası, eğitici oyuncaklar, oyuncak araba,

Şekil 2: Educa İnsan Vücudu Puzzle

Sebep 4: Eğitici oyuncaklar sayesinde çocuklarınızda güven duyusu da gelişmektedir.

Eğitici oyuncakların faydalarından biri de çocuklarda öz güven duygusunu ve genel olarak da güven duygusunu geliştirmesidir. Çocuklar becerilerinin farkına vardıklarında kendilerini iyi ve güvende hissedeceklerdir.

Sebep 5: Eğitici oyuncaklar çocuklarda sosyal becerilerin gelişmesini destekler.

Eğitici oyuncaklar ile çocuklarınızın diğer çocuklarla daha kolay etkileşim kurmasını sağlayabilirsiniz. Çocuğunuzu oyuncaklarıyla parka götürün; emin olun ki, kısa sürede oyuncağını diğer çocuklarla birlikte oynamak isteyecektir.

Eğitici oyuncaklarla ile ilgili şimdilik bu kadar. Ancak başka yazılarımızda eğitici oyuncakların başkaca faydalarına ve benzeri konulara mutlaka tekrar değineceğiz.

Keyifle kalın, çocuklarınızla mutlu günler yaşayın…

 

 

Oyuncak, kumandalı araba, oyuncak ayı, peluş oyuncak, barbie oyna, uzaktan kumanda, kızoyunları, lego city, oyuncak bebek, barbie oyuncakları, alışveriş oyunları, arabaoyunları, nerf fiyatları, barbie evi, fisher price, transformers oyuncakları, uzaktan kumandalı araba, barbie bebek, bebek oyuncakları, oyuncak dünyası, oyuncak bebek arabası, eğitici oyuncaklar, oyuncak araba, bahçe oyuncakları, power rangers oyuncakları, oyuncak mutfak seti, barbinin evi, pilsan oyuncak, barbie chelsea, erkek çoçuk oyuncaklar, barbie bebek fiyatları, bebekler için oyuncak, elsa oyuncakları, oyuncak lar, oyuncak polis arabası, slime oyuncak, thomas oyuncak, masha oyuncakları, barbie oyuncakları fiyatları, kız çocuk oyuncakları, fisher price oyuncak, lego seti, oyun seti, en güzel oyuncaklar, güzel oyuncaklar, heidi oyuncak

Yazar: Toystop Editör

Binlerce oyuncağı keşfetme zamanı! #keşfeteğlenöğren Aradığınız tüm oyuncaklar burada 👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir