Anneler Gününe Özel Hediye Önerileri

Sevgili çocuklar, dünya çocuklar gününü arkamızda bırakırken çok az kalan anneler gününe özel sizlere hediye tavsiyelerinde bulunmak isteriz.

Annelerimiz bizim en değerlilerimiz. Onların bizlere verdiği emeğin, sevginin karşılığını vermek imkansız. Ama biliyoruz ki onları mutlu etmek çok kolay. Çocuklarının yalnız bir gülüşünden mutlu olan annelerimize, bu güzel günde elimizde en değerlisinden bir hediyeyle, gülen yüzümüzle sarılsak harika olmaz mı? O halde başlayım en değerlilerimize neler alabiliriz? Neler Verebiliriz?

anneler günü, anneler günü hediye önerileri, anneye hediye
anneler günü, anneler günü hediye önerileri, anneye hediye

Anneler Günü Hediyeleri

 

Parfüm/Koku

Öncelikle her anne gibi sizin anneniz de güzel kokulara kesin bayılıyordur. O halde annemizi güzel bir kokuyla şımartabiliriz.

Cilt Bakım Setleri

Piyasada özellikle anneler gününe özel fiyatlarında ciddi indirimler olan bu setlere eminiz ki çoğu anne bayılacaktır. Annelerimiz bakımlı olmayı sever. Biz de bakımlarına minik bir destek olabiliriz.

Kol Saati/Aksesuar

Biz aksesuar kategorisinden saati ele aldık. Annenize bu anneler gününde saat alabilirsiniz. Diğer aksesuarlar için ise keyfiniz bilir, çeşit çok…

Güneş Gözlüğü

Şöyle havalı bir güneş gözlüğüne ne dersiniz? Özellikle de yaza çok az kalmışken. Bizce güneş gözlüğü önerimizi dikkate alın. Anneniz çok beğenecek.

Tablo

Sanata ilgisi olan, özellikle resim yapmayı veya güzel bir tabloya sahip olmayı çok seven annelerimiz için de ideal ve değerli bir hediye diye düşündük. Güzel bir manzara veya annenizin ilgi duyduğu bir konuyu ele alan bir tablo çok güzel bir hediye olacaktır.

Kitap/Roman

Okumayı seven annelerimize en sevdiği yazarın setini almaya ne dersiniz? Annelerimizi bu hediyeyle de heyecanlandıracağımıza eminiz.

Çiçek/Bitki

Son olarak bitki bakımından hoşlanan annelerimiz içinde saksıda veya çiçek tohumu şeklinde çiçekler/bitkiler almanızı öneririz. Yalnız yapay çiçeklerden ve buketlerden uzak durunuz. Yaşayan bitkiler bizim önerimiz.

Sizin yapabileceğiniz bir resim, bir obje veya bir takı…

Eğer annenize el emeği ile bir şey hazırlamak isterseniz – bizce en kıymetlisi olacaktır  – yapabileceğiniz çokça fikir var. Bunun için ekstra araştırın deriz ancak gönlünüzden geçene kulak vermeyi de unutmamanızı öneririz.

Sevgiler…

anneler günü, anneler günü hediye önerileri, anneye hediye
anneler günü, anneler günü hediye önerileri, anneye hediye

Anneler günü nasıl ortaya çıktı?

Her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü “Anneler Günü” olarak kutlanır. Peki, annelerimize adanan bu özel gün nasıl ortaya çıktı, ne zamandır kutlanıyor?

Tarihteki ilk anneler günü kutlamaları, antik Yunan’da, tanrıların anası Rhea onuruna düzenlenen bahar kutlamalarına dayandırılabilir. 1600’lerin İngiltere’sinde “Anneler Pazarı” kutlanırdı.

“Lent” adı verilen ve Paskalya’nın 40 gün öncesinden başlayan sürecin dördüncü pazarında kutlanılan “Anneler Pazarı” ile, bütün İngiliz anneler onurlandırılırdı.

O zamanlar yoksul İngilizler’in çoğu, varlıklı ailelerin yanında hizmetçilik yapmaktaydı. Çalıştıkları evler çoğunlukla kendi evlerinin çok uzağında kaldığından, hizmetçilerin işverenlerinin yanında yaşamasına izin verilirdi. “Anneler Pazarı”nda hizmetçilere izin verilir, evlerine gidip günü annelerinin yanında geçirmeleri teşvik edilirdi.

“Anneler Pastası” denilen özel bir pasta, bu kutlamayı daha da özel kılardı.

Hıristiyanlığın Avrupa’da yaygınlaşmasıyla kutlama biçim değiştirerek “Kilise Ana” kutlamasına dönüştü. Kendilerine hayat veren ve kötülüklerden koruyan gücün “Kilise Ana” olduğuna inanılırdı. Zamanla kilise festivali ile “Anneler Pazarı” kutlamaları karıştı ve insanlar, kiliseyle birlikte annelerine de şükranlarını sunar oldular.

BARIŞA ADANAN BİR GÜN

ABD’de Anneler Günü ilk defa 1872’de Julia Ward Howe tarafından, barışa adanan bir gün olarak önerildi. Bayan Howe her yıl Boston’da Anneler Günü kutlamaları organize etti.

1907 yılında Philadelphia’da Ana Jarvis adında bir kadın, ulusal bir Anneler Günü için kampanya başlattı. Bayan Jarvis, West Virginia eyaletinde annesinin bağlı olduğu kiliseyi, annesinin vefatının ikinci yıldönümü olan mayısın ikinci pazarında, Anneler Günü’nü kutlamaya ikna etti. Ertesi yıl Anneler Günü, bütün Philadelphia’da kutlanmaya başladı.

1914’TE RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Bayan Jarvis ve onu destekleyenler bakanlara, iş adamlarına ve politikacılara, ulusal bir Anneler Günü ilan edilmesi için dilekçeler yazmaya başladılar. 1911’de arzuları gerçekleşti ve Anneler Günü tüm eyaletlerde kutlanır oldu. Başkan Woodrow Wilson, 1914’te resmi bir açıklama ile Anneler Günü’nü ulusal tatil ilan etti. Böylece Anneler Günü’nün, her yıl mayısın ikinci pazarında kutlanmasına karar verilmiş oldu.

Dünyanın çeşitli ülkelerinde Anneler Günü’nün farklı tarihlerde kutlanmasına karşın, Danimarka, Finlandiya, İtalya, Türkiye, Avustralya ve Belçika’da Anneler Günü mayıs ayının ikinci pazarında kutlanmaktadır.

 

  Tarihçe için Kaynak: www.ntv.com.tr

Yazar: Toystop Editör

Binlerce oyuncağı keşfetme zamanı! #keşfeteğlenöğren Aradığınız tüm oyuncaklar burada 👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir