AKIL VE ZEKA OYUNLARININ ÖNEMİ

Akıl ve zeka oyunları çocukların IQ oranlarını, mantıklı düşünme ve problem çözebilme becerilerini arttırır.

Her aile çocuğunun en iyi şekilde eğitim görmesini ister. Ancak bazı çalışmalar sadece okulda yapıldığında yetersiz kalabilmektedir. Çocuklarının mevcut kapasitesini ortaya çıkarmak isteyen ve farklı becerilerini geliştirmek isteyen  ebeveynler çocuklarıyla ilgilenirken akıl ve zeka oyunlarından rahatlıkla faydalanabilirler. Böylece çocuklarının hafıza, stratejik düşünme, görsel zeka, mantıksal düşünce, inovatif düşünce, davranış becerilerini farklı akıl ve zeka oyunlarıyla güvenli bir şekilde geliştirebilirler.

Son dönemlerde bilgisayar oyunları masa oyunlarını (kutu oyunları) geride bırakmış gibi görünmektedir. Bilgisayar oyunlarının sağlığa yararı olduğu gibi ciddi zararları da vardır. Kutu oyunları zeka gelişimine önemli katkılar sağlarken çocuğunuzun sağlığına da fayda sağlayabilmektedir.

Akıl oyunları iyi hissettirir. Çocuklarınızın gülerek eğlenmesini sağlarlar.

Sizlere aileniz ile birlikte zaman geçirme fırsatı sağlar. Kutu oyunlarını aile ilişkilerinizi geliştirmek için inanılmaz bir fırsat haline dönüştürebilirsiniz.

Hafıza ve bilişsel beceri gelişimi sağlar. Çocukların kutu oyunları oynaması onların problem çözme gibi bilişsel becerilerinin gelişmesine katkıda bulunur. Akıl oyunları oynamak ileri yaşlara kadar beyninizin daha dinç kalmasına yardımcı olur.

Akıl oyunları cevap ve çözüm bulma süresinin kısalmasına katkı sağlar. Yapılan araştırmalar sonucunda düzenli kutu oyunu oynayan grupların gündelik çözümler de daha başarılı oldukları saptanmıştır.

Akıl oyunları aynı zamanda bir terapidir. Gün içinde derslerden bunalan bir çocuğun eve bıkkın halde geldiğini hayal edin. Akıl oyunları onların rahatlamasını, stresten uzaklaşmasını sağlayarak kendilerini geliştirme imkanı sunar.

Akıl oyunları, çocuklarınızı ezbercilikten uzaklaştırarak onlara  araştırmacı bir kişilik kazandırır.

Satranç, koridor , reversi, abalone, hedef 5, mangala, dama, go, tangram en bilinen akıl oyunlarının arasındadır.

https://toystop.com.tr/redka

Akıl oyunları, çocukların mantıksal, düşüncel, stratejik becerilerinin gelişimi açısından oldukça önemli bir unsurdur.

Binlerce oyundan ilgi alanına giren akıl oyunları ile vaktini en güzel şekilde değerlendiren çocuklar, bu oyunlar sayesinde yeteneklerini ortaya çıkararak geliştirmekte ve yeni yetenekler edinmektedir.

Yazar: Toystop Editör

Binlerce oyuncağı keşfetme zamanı! #keşfeteğlenöğren Aradığınız tüm oyuncaklar burada 👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir